Pomagamy w walce z COVID-19 – diagnostyka w kierunku
koronawirusa SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu utworzył medyczne laboratorium diagnostyczne oferujące badanie SARS-CoV-2 wykonywane metodą Real Time PCR.
Wykonywanie oznaczeń jest szczególnie ważne, by ograniczyć skutki epidemii. Wspieramy w ten sposób wszelkie działania na rzecz zdrowia publicznego mieszkańców Wielkopolski.
Posiadamy wykwalifikowany i przeszkolony zespół ponad 40 diagnostów laboratoryjnych, biologów molekularnych, biotechnologów oraz biochemików. Pracujemy przez 7 dni w tygodniu, wykonując w ciągu doby do 1500 oznaczeń.

Badania wykonujemy na rzecz szpitali, lekarzy rodzinnych, służb sanitarnych, pracodawców oraz osób indywidualnych, zarówno na podstawie skierowań, jak i odpłatnie.
Zapewniamy możliwość pobrania materiału w uczelnianym punkcie drive thru w Poznaniu przy ul. Rokietnickiej. To największy mobilny punkt pobrań w Poznaniu, zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i pieszych.
Zachęcamy także podmioty lecznicze do zawierania umów na realizację badań PCR z możliwością odbioru materiału do badań (kontakt: mgr Adriana Piniarska, tel. 691-240-477)

Kto może zlecić badanie

Więcej informacji »

Jak zlecić badanie

Badanie wykonujemy na podstawie skierowania, które można pobrać tu...

Więcej informacji »

Wytyczne do pobrania materiału

Prosimy o wykonanie pobrania własnymi wymazówkami. Można w tym celu użyć wymazówek z płynnym podłożem...

Więcej informacji »

Wyniki

Dokładamy wszelkich starań, by wynik badania uzyskany był jak najszybciej.
Termin oczekiwania na wynik wynosi do 24 godzin.

Więcej informacji »

Nasze laboratorium

Uczelniane Laboratorium Koronawirusa (ULKa) wykonujące oznaczenia w kierunku wirusa SARS-CoV-2 powstało w oparciu o Uczelniane Centrum Aparaturowe, którym kieruje prof. dr hab. Krzysztof Książek.

Więcej informacji »

Kontakt

Kontakt telefoniczny i mailowy ...

Więcej informacji »